ru ua

Влада США вимагає 6 млрд дол. з Bank of America за махінації з іпотекою

Федеральне агентство з фінансування житла США (FHFA) вимагає від банку Bank of America сплати штраф в розмірі понад 6 млрд дол.

Федеральне агентство з фінансування житла США (FHFA) вимагає від банку Bank of America сплати штраф в розмірі понад 6 млрд дол. Про це пише "Коммерсант Україна".

Як повідомляє Financial Times, банк підозрюється у причетності до шахрайства з іпотечними кредитами під час фінансової кризи. Так, Bank of America продавав переоцінені цінні папери, забезпечені іпотечними кредитами, агентствам Fannie Mae і Freddie Mac, які згодом понесли величезні втрати і були переведені під управління держави. Дані операції Bank of America здійснював через придбану ним у липні 2008 р. кредитну компанію Countrywide Financial Corp.

Всього FHFA подало в суд на 17 фінансових установ, звинувативши їх у порушенні законодавства США при продажу цінних паперів, забезпечених іпотечними кредитами. Bank of America загрожує найбільший штраф, на другому місці - JP Morgan, якому для врегулювання претензій FHFA доведеться розщедритися на 4 млрд дол., причому JP Morgan вже вдалося досягти з Мін'юстом США попередніх домовленостей, згідно з якими загальний штраф для банку досягає рекордних 13 млрд дол.

Згідно з даними FHFA, Bank of America продав іпотечним агентствам цінних паперів номінальною вартістю 57 млрд дол., а JP Morgan - на суму 33 млрд дол.

Крім того, Royal Bank of Scotland звинувачується в заподіянні номінального збитку в розмірі 30 млрд дол., таким чином, банк теж ризикує зіткнутися з великим штрафом, якщо не зможе оскаржити обвинувачення в суді. Також до числа фінансових організацій, які підпали під звинувачення FHFA, входять Credit Suisse, Goldman Sachs і Barclays, однак їм загрожують менш значні штрафи.

Нагадаємо, раніше сьогодні повідомлялося, що одна з найбільших банківських та інвестиційних корпорацій JPMorgan Chase виплатить владі США 13 млрд доларів для того, щоб врегулювати претензії з боку влади із приводу діяльності компанії перед початком фінансової кризи у 2008 р.

Виплата рекордної суми не звільнить JP Morgan від співпраці з владою у кримінальній справі про махінації із продажем проблемних іпотечних цінних паперів у 2008 р.