ua en ru

Влада зберігає керованість українською економікою, - Арбузов

В умовах непростої ситуації Президент України та Уряд зберегли керованість економікою та бюджетною системою нашої країни. Про це заявив в. о.премьер -міністра, перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, під головуванням якого пройшло сьогоднішнє засідання Кабміну.

Зокрема, він підкреслив, що громадяни своєчасно отримують виплати з бюджету, а платежі проходять за розкладом: "Станом на 27 січня Пенсійний фонд виплатив пенсії майже 14 мільйонам громадян. На ці цілі протягом місяця було направлено більше 21 млрд грн. Це повністю задовольнило січневу потребу в коштах. Крім того, Державне казначейство повністю профінансувало витрати на виплату державних соціальних допомог за січень".

Сергій Арбузов також повідомив, що витрати з бюджету на допомогу малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дітьми, виплати дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства перевищили 3,4 млрд грн. "Люди очікують на своєчасну виплату пенсій, стипендій, допомог. Незахищені верстви населення не повинні стати заручниками політичної ситуації", - зазначив він.

В.о. прем'єр-міністра також звернув увагу на те, що фінансово-банківська система країни продемонструвала достатній запас міцності. "Банки забезпечені ліквідністю, Національний банк надійно контролює ситуацію на грошово-кредитному ринку, також він розширив свою присутність на валютному ринку і буде забезпечувати його надалі", - зазначив він.

Значним фактором фінансової стабільності України Сергій Арбузов назвав домовленості Президентів України та Росії. Зокрема - про надання кредиту нашій країні. "Ми вже отримали перший транш в $ 3 млрд і очікуємо вже найближчим часом отримати другий транш у розмірі $2 млрд".

Коментуючи співпрацю з Китаєм, в.о. прем'єр-міністра нагадав, що нещодавно за підтримки Президента України було підписано більше двох десятків договорів, меморандумів та контрактів у фінансовій, виробничій та енергетичній сферах на багатомільярдні суми.

Крім того, за словами Сергія Арбузова, уряд виконує міжнародні зобов'язання, зокрема щодо транзиту газу: "Україна ще раз підтвердила статус надійного партнера Євросоюзу в питаннях поставок енергоносіїв. І сьогодні ми розглянемо важливе питання модернізації чергової ділянки транзитного газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород".

Також він звернув увагу на необхідність подальшого залучення іноземних інвестицій в країну. Але в умовах політичної нестабільності, інвестори зазвичай ставлять свої гроші в "лист очікування". У зв'язку з цим, Сергій Арбузов дав доручення міністру економічного розвитку, міністру фінансів, а також міністру доходів і зборів активізувати діалог та відповідні заходи з інвесторами.