ru ua

Влада не повинна перекладати фінансування шкіл і лікарень на місцеві бюджети, - "Наш край"

Влада не повинна перекладати фінансування шкіл і лікарень на місцеві бюджети, - "Наш край" Фото: Олександр Мазурчак

Мазурчак закликав не ставити під загрозу роботу закладів освіти та охорони здоров'я

Прийняті Верховною радою урядові зміни до бюджетного кодексу України, які передбачають фінансування освітніх та соціальних закладів за рахунок місцевих бюджетів, слід скасувати. Про це заявив співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак.

За його словами, місцева влада буде змушена скорочувати витрати на інші важливі статті витрат, щоб профінансувати освіту і соціальну сферу.

"Особливо це сильно вдарить по невеликих містах районного значення, оскільки можливостей перерозподілити кошти у них менше. Прийняті Верховною Радою урядові зміни до бюджетного кодексу України, які передбачають фінансування освітніх та соціальних закладів за рахунок місцевих бюджетів, слід відмінити", - повідомив Мазурчак.

Під децентралізацією, зазначив він, уряд розуміє повне зняття з себе відповідальності і перекладання її на місцеві бюджети.

"Згідно з прийнятими змінами, з держбюджету будуть покриватися витрати тільки на зарплату педагогічного і лікарського персоналу садків, шкіл, профтехучилищ та лікарень. У той же час на місцеве самоврядування покладено повне фінансування цих установ - від комунальних послуг до оплати праці технічних працівників", - зазначив співголова "Нашого краю".

На його думку, у місцевих бюджетів не вистачить грошей, щоб забезпечити такі виплати.

"Місцеві бюджети не витримають додаткове навантаження у вигляді оплати праці обслуговуючого персоналу: кухарів, прибиральниць, сторожів, санітарок. А їхня праця також важлива для нормальної роботи шкіл або лікарень", - зазначив він.

Мазурчак закликав парламент і уряд переглянути прийняті зміни і не ставити під загрозу роботу закладів освіти та охорони здоров'я.

"Уряд вирішив, що місцеві бюджети "гумові". Проте місцеве самоврядування в такому разі буде змушене шукати й забирати кошти з інших програм", - підсумував Мазурчак.

Нагадаємо, в ніч з 20 на 21 грудня Верховна Рада України ухвалила урядові законопроекти №5131 і №5132, які переводять фінансування освітніх, медичних та соціальних установ у бюджети місцевих громад.