"Вінницягаз Збут" отримує 19 копійок від вартості кубометра газу

"Вінницягаз Збут" отримує 19 копійок від вартості кубометра газу
Ілюстративне фото (УНІАН)

Іншого джерела доходів, крім торговельної надбавки, компанія не має

ТОВ "Вінницягаз Збут" отримує лише 19 копійок, або 2,2% встановленої урядом вартості газу 8,55 гривень за куб. м. Інші кошти йдуть транзитом на спеціальні рахунки, і з них майже 90 %, або 7,48 гривень, отримує НАК "Нафтогаз України". Про це повідомляє прес-служба компанії.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України, ТОВ "Вінницягаз Збут" виконує функції постачальника природного газу зі спеціальними обов'язками для населення Вінницької області. Переважна більшість клієнтів компанії складають побутові споживачі блакитного палива, а це 451 тис. сімей.

"За отримані тарифні 19 копійок з кожного кубометра "Вінницягаз Збут" організує весь комплекс адмінпослуг за постачання газу клієнтам. Процес включає збір коштів за поставлений газ, облік розрахунків в розрізі кожного споживача, організація роботи Контакт-центру та центрів обслуговування, друк і донесення рахунків за газ тощо. Іншого джерела доходів, крім торговельної надбавки, компанія не має", - йдеться в повідомленні.

"Вінницягаз Збут" отримує 19 копійок від вартості кубометра газу

За словами прес-служби, з 1 січня 2019 року у Вінницькій області стартувала монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Відповідно до нового порядку бюджетні кошти субсидій будуть зараховуватися на облікові записи споживачів в "Ощадбанку". Далі банк буде розраховуватися за субсидианта з постачальниками комунальних послуг, в тому числі за спожитий природний газ.

"Однак, при цьому державний "Ощадбанк" хоче утримати з ТОВ "Вінницягаз Збут" 0,7 % комісійної винагороди від загальної суми перерахованих коштів субсидій. Тобто, за кошти державної допомоги, які пройдуть транзитом через рахунки постачальника газу, "Вінницягаз Збут" повинен буде тепер ще й заплатити шалену комісію - третина з тих же 19 копійок. Ці витрати не були враховані Урядом при формуванні розміру торговельної надбавки постачальника газу. Відповідно, підприємство не має джерел для їх оплати", - пояснює директор "Вінницягаз Збут" Василь Сопільник.

Також у прес-службі зазначили, що фактично, в процесі монетизації прибуток банку буде формуватися за рахунок вимивання коштів постачальників комунальних послуг. Для виправлення ситуації необхідно визначитися з розміром і джерелом фінансування банківської комісії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся