Венеціанська комісія рекомендує Україні зробити Вищу раду юстиції суддівським органом, - М.Ставнійчук

Член Венеціанської комісії (ВК) Марина Ставнійчук повідомила, що у відповідності до зауважень, що містяться у Резолюції ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні" №1755 від 2010 р. Україні необхідно навести лад у Вищій раді юстиції (ВРЮ). Про це вона заявила в ефірі телеканалу ТВі.
"ВК настійливо рекомендує Україні ВРЮ зробити органом, який складався би, переважно, із представників суддівського корпусу. І не просто з представників суддівського корпусу, а із суддів, які відкрито, прозоро обиралися б самими суддями. Це одне з питань, яке ставить ПАРЄ", - підкреслила М.Ставнійчук.
Також вона зауважила, що невиконання правових рекомендацій ПАРЄ та ВК матиме для України серйозні наслідки.
"Якщо не виконаємо - це для нас буде найгірше. Це питання іміджу, довіри спочатку європейських структур, тих хто збирається, або зовсім не збирається вкладати у нашу економіку кошти. Держава мусить виконувати свої зобов'язання, мусить бути для світу прогнозованою" - додала М.Ставнійчук.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся