Венеціанська комісія підтвердила право України на люстрацію, - Петренко

П'ятниця 19 червня 2015 16:07
Венеціанська комісія підтвердила право України на люстрацію, - Петренко
Фото: Павло Петренко

Експерти Венеціанської комісії підтвердили право української держави очистити лави влади від посадових осіб екс-Президента Віктора Януковича. Про це сьогодні після засідання Венеціанської комісії повідомив міністр юстиції Павло Петренко, якого цитує прес-служба Мін'юсту.

"Венеціанська комісія підтвердила право української держави проводити очищення влади від тих осіб, які були причетні до узурпації влади Януковичем. В кінцевому висновку цього органу зазначено, що закон про очищення влади не суперечить і повністю відповідає міжнародним стандартам та резолюції Ради Європи", - підкреслив глава Мін'юсту.

При цьому він зазначив, що люстраційні процеси в Україні не порушують права людини, адже демократична держава має право вимагати від держслужбовців, щоб їх професійна діяльність відповідала конституційним принципам."Технічні зауваження, які були зроблені по майновій люстраційній перевірці та порядку функціонування незалежного антикорупційного органу будуть враховані українською владою при доопрацюванні змін у Закон про очищення влади в парламенті", - резюмував Петренко.

Міністр також додав, що в кінцевому висновку Венеціанської комісії зазначено, що очищення влади в Україні відрізняється від люстрації в інших країнах більш широкою сферою застосування. Адже її метою є захист суспільства від осіб, які в силу своєї причетності до широкомасштабної корупції можуть завдати шкоди демократії в Україні.

Венеціанська комісія підтримала позицію України, відповідно до якої в відповідності з концепцією "демократії, здатної захистити себе", держава вправі самостійно визначати вимоги доступу до державної служби щодо осіб, які показали себе неефективно, та відсторонити від доступу до державних посад осіб, які можуть представляти загрозу демократичній системі.

"У висновку справедливо помічено, що люстрація не повинна поширюватися на виборні посади. Закон не забороняє таким особам обиратися, а вводить зобов'язання інформувати виборців, чи підпадають вони під критерії очищення влади. Схожа практика була застосована у Польщі. Венеціанська комісія зазначає, що такий порядок не буде суперечити міжнародним стандартам", - резюмував міністр.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся