ru ua

Ватикан вперше опублікував річний фінансовий звіт

Управління фінансової інформації (FIA) Ватикану опублікувало перший в історії річний фінансовий звіт.

У звіті наголошується, що FIA в минулому році отримало шість повідомлень про підозрілі операції, з яких дві були перенаправлені місцевим правоохоронним органам для розслідування.

Роком раніше агентство зареєструвало лише одне повідомлення про підозрілі операції. У звіті майже не згадуються заходи по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням терористів. Раніше міжнародні регулятори фінансового ринку рекомендували Інституту релігійних справ (IOR або банк Ватикану) здійснювати ці заходи для того, щоб організацію визнали відповідає міжнародним стандартам. Також у звіті не містяться дані про фінансові операції банку.

FIA було створено в 2010 році і початок повноцінну діяльність у квітні 2011 року. Ватикан створив цю організація для моніторингу грошово-кредитної діяльності своїх установ, і в особливості банку. Таким чином Святий престол розраховував поліпшити репутацію банку, яку раніше неодноразово звинувачували у відмиванні коштів. IOR відправив запит до MONEYVAL (Експертна група Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей), яка провела кілька перевірок банку.

За підсумками матеріалів цих перевірок FATF (Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей) повинна визначити, наскільки банк Ватикану відповідає міжнародним нормам прозорості. Банк Ватикану не орієнтовано на отримання прибутку, він створений переважно для обслуговування фінансових операцій католицької церкви.