ru ua

Валерія Лутковська обрана уповноваженим ВР з прав людини (доповнення)

Валерія Лутковська обрана уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Про це РБК-Україна повідомив член рахункової комісії, народний депутат від Партії регіонів (ПР) Олександр Стоян.

"За " проголосували 252 народних депутата. Валерія Лутковська одноголосно обрано більшістю парламенту", - зазначив він.

На посаду уповноваженого ВР з прав людини була внесена тільки кандидатура Лутковської. Відзначимо, що раніше на посаду балотувався також співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, однак на голосуванні 15 березня жоден з кандидатів не набрав 226 голосів.

Пізніше Захаров повідомив, що не буде повторно балотуватися на посаду омбудсмена. Захаров вважає, що нинішній склад Верховної Ради його ніколи не вибере.
Кандидатуру Захарова у ВР внесли фракції БЮТБ і НУ-НС на початку лютого 2012 р. Пізніше в Партії регіонів заявили, що будуть підтримувати в якості кандидата на посаду омбудсмена Лутковську.

Проте Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні схвалив на заміну Ніни Карпачової кандидатуру Захарова. Лутковська, на думку членів комітету, не має досвіду правозахисної діяльності, тому Комітет визнав її кандидатуру спірною.

Термін повноважень чинного омбудсмена Карпачової закінчився 7 лютого 2012 р. На цей пост Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 рр. Згідно із законом "Про уповноваженого з прав людини", омбудсмен обирається Верховною Радою кожні п'ять років. Кандидатуру на цей пост може внести на розгляд парламенту її спікер або 113 народних депутатів.