В Україні обсяг заборгованості з іпотечних кредитів у II кварталі 2007 р. збільшився майже у 2,5 рази – до 39,163 млрд грн.

В Україні обсяг заборгованості з іпотечних кредитів у II кварталі 2007 р. склав 39 млрд 163 млн грн, що майже у 2,5 рази більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це сьогодні під час круглого столу "Ринок іпотечного кредитування: світові події та їх вплив на Україну" повідомив виконавчий директор Української національної іпотечної асоціації (УНІА) Олексій Пилипець. За його словами, близько 50% загального обсягу заборгованості з іпотечних кредитів зосереджено у трьох регіонах, зокрема на Київ та Київську обл. припадає 26,6%, Одеську обл. – 13,2% та Дніпропетровську обл. – 10,2%. Найбільш поширеними кредитами в структурі іпотечних кредитів є кредити на купівлю житла під його заставу (56,4%) та на споживчі цілі під заставу житла (36,2%), а також кредити на будівництво житла під заставу незавершеного будівництва та земельної ділянки (7,4%). Як повідомив виконавчий директор асоціації, темпи приросту обсягів заборгованості з іпотечних кредитів у II кварталі становили 18,7%, а з початку 2007 р. іпотечний портфель банків збільшився на 43,6%. Частка житлових кредитів в загальному кредитному портфелі банків перевищує 12%. Загальний обсяг іпотечного портфеля в Україні становить 2,5% від рівня ВВП. О.Пилипець відзначив, що за аналізований період стала ще більш очевидною проблема надмірної валютизації іпотечного ринку. Частка іпотек в національній валюті становить 11,1%. Зокрема, станом на 1 липня 2007 р. близько 93,95% житлових кредитів видано у доларах, 3,5% - у європейській валюті і 2,55% - у франках. Крім того, більше 90 банків пропонують іпотечні програми, на першу десятку банків припадає близько 83% від загального обсягу іпотечного кредитування в Україні. Завдяки зростанню конкуренції між банками та доступу до нових довгострокових ресурсів, ставки на житлові кредити в національній валюті знизились на 1-2% і становили у II кварталі 14-16%, у валюті – 11-13%. Термін кредитування становить 15-30 років. Строк користування кредитом – 6-8 років. Середній розмір кредиту – 100 тис. грн. Представник УНІА зазначив, що іпотека в Україні сьогодні орієнтована на середній клас, який становить 8-10% від усього населення України.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся