У жовтні Президент внесе до ВР як першочергові законопроекти про місцеве самоврядування і держадміністрації, - О.Шлапак.

У жовтні Президент України Віктор Ющенко має намір внести на розгляд Верховної Ради як першочергові законопроекти про місцеве самоврядування в Україні і про місцеві держадміністрації. Про це заявив на брифінгу перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак. За його словами, без існування подібних законів в редакції, запропонованій Президентом, місцева влада не зможе нормально працювати. О.Шлапак відзначив, що в законі про місцеве самоврядування в Україні існує низка проблем, серед яких проведення референдуму місцевими радами з питань, які не належать до їх компетенції. На думку Президента, подібні референдуми не мають юридичної сили. Також серед проблем закону - відрив ради від громади, коли громади не можуть впливати на ради, і органи самоорганізації населення не реалізуються у зв'язку з відсутністю статуту громади. Крім того, проблемою є зростання витрат на районні і обласні ради, і те, що ради часто не здійснюють делегування повноважень відповідної місцевої держадміністрації, "що створює правовий вакуум". Також О.Шлапак відзначив, що акти органів самоврядування часто є недоступними для громадян і юридичних осіб, і навіть для місцевих міських адміністрацій. За його словами, серед проблем закону - те, що акти органів місцевого самоврядування суперечать Конституції і законам України і приймаються поза компетенцією місцевого самоврядування. Також проблемою, на думку В.Ющенка, є те, що місцева рада не може бути розпущена не дивлячись на її повну бездіяльність або системні порушення Конституції. Також серед проблем закону – можливість шляхом голосування 2/3 депутатів ради усунути з поста голову адміністрації. За словами О.Шлапака, Президент звернувся до всіх голів адміністрацій всіх рівнів з проханням направити свої пропозиції щодо законопроекту, який він направить у ВР, до 30 вересня.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся