ua en ru

У Японії схвалили план реструктуризації TEPCO, держава отримає більше половини голосуючих прав

Влада Японії в особі міністра економіки, торгівлі і промисловості Юкіо Едано схвалила план реструктуризації бізнесу оператора аварійної АЕС "Фукусіма" TEPCO. Урядові вливання дозволять врятувати TEPCO, що забезпечує електроенергією 45 млн осіб в Токіо та передмістях японської столиці, при цьому держава встановить контроль над оператором АЕС "Фукусіма", передає Reuters.

Зазначимо, що TEPCO опинилася в скрутному фінансовому становищі після аварії на АЕС "Фукусіма", яка вилилася в багатомільярдні компенсації постраждалим, значну частину яких компанії все ще належить погасити: кількість постраждалих перевищує 160 тис. чоловік, а загальний обсяг компенсаційних виплат може досягти 32,55 трлн ієн.

Схвалений Едано план передбачає, що уряд Японії отримає більше половини голосуючих прав в TEPCO. В обмін на надання фінансової допомоги влада Японії отримає мажоритарну частку в операторі, який до інциденту на АЕС "Фукусіма" був найбільшою енергетичною компанією світу у приватній власності, з можливістю подальшого збільшення цієї частки до 75%.

29 березня 2012 р. японська корпорація Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) звернулася до уряду країни за допомогою в 1 трлн ієн. Крім цього TEPCO запросила у японської влади додаткові 850 млрд ієн (10,24 млрд дол.) із коштів фонду допомоги постраждалим в результаті аварії на АЕС "Фукусіма", які планується направити на виплату компенсацій. Едано, за яким залишається останнє слово в питанні надання компанії коштів, тоді заявив, що хоче більших повноважень для уряду Японії в управлінні справами TEPCO.

Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжі країни обрушилося цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. осіб. Крім того, природні катаклізми викликали аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося кілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японська влада оголосила про закінчення операції по стабілізації обстановки на АЕС. При цьому експерти визнають, що на повне вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.