В.Янукович скасував розгляд парламентом законопроекту про пенсійну реформу

Президент України Віктор Янукович скасував розгляд парламентом законопроекту про пенсійну реформу на цьому тижні. Про глава держави заявив під час зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, повідомляє прес-служба Президента України.

«Я ініціативно скасував на цьому тижні розгляд закону про пенсійну реформу», - сказав Президент керівнику Кабміну. Аргументуючи такий крок, Президент підкреслив, що «законопроект не готовий до голосування».

«Я щоденно отримую величезну кількість листів від громадських організацій, громадян України, які вказують на те, що люди не знайомі з положеннями цього закону... Фактично, не знайомі з пенсійною реформою», - зауважив Віктор Янукович.

Глава держави наголосив, що перш ніж розглядати законопроект про пенсійну реформу у парламенті, необхідно провести роз'яснювальну роботу положень закону серед громадян. «Перед тим, як його (законопроект) розглядати у Верховній Раді, треба, щоб його усвідомлювали люди, ті, яких буде торкатися той чи інший закон, та чи інша реформа», - підкреслив В.Янукович.

У зв'язку з цим Президент доручив М.Азарову вдосконалити хід громадського обговорення майбутньої пенсійної реформи і цього закону. «Додатково треба обов'язково провести громадські слухання в регіонах, - підкреслив глава держави. - Я знаю, що віце-прем'єр-міністр Тігіпко добре працював у цьому напрямку, і не тільки він. Але цього недостатньо».

В.Янукович зауважив, що пенсійна реформа - дуже серйозний крок, тож керівництво держави має підійти до нього з усією відповідальністю. Президент наголосив, що ця реформа в першу чергу спрямована на «підвищення пенсій тим категоріям пенсіонерів, які сьогодні не можуть жити на такі малі пенсії».

Глава держави також підкреслив, що згідно з положеннями законопроекту значно скорочується розмір максимальної пенсії. «Ми значно знижуємо верхню межу, яка вже досягла 60 тис. грн. Ця межа не повинна перевищувати десять мінімальних пенсій», - наголосив В.Янукович.

На переконання Президента, завдяки реформі у пенсійній сфері буде легалізовано тіньові заробітні плати, що дасть можливість забезпечити зростання розміру пенсій. «За рахунок пенсійної реформи ми легалізуємо заробітні плати, і люди, які виходять на пенсії, за рахунок легалізації власної заробітної плати отримають більші пенсії. Це буде набагато більше, ніж ті заробітні плати мізерні, які вони отримують в конвертах», - резюмував глава держави.

Раніше повідомлялося, що Президент України Віктор Янукович доручив продовжити консультації щодо пенсійної реформи, а також проведення роз'яснювальної роботи з людьми. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко після зустрічі з главою держави.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся