ru ua

У Венесуелі члени правлячої Соціалістичної партії виграли регіональні вибори у 20 з 23 штатів

У Венесуелі пройшли регіональні вибори губернаторів і мерів 23 штатів країни. Члени правлячої Соціалістичної партії, очолюваної Президентом країни Уго Чавесом, перемогли в 20 з них, передає ВВС.

Зокрема, соціаліст Франціско Аріас Карденас отримав перемогу в Сулії, найнаселенішому штаті країни, попереднім губернатором якої з 2008 р. був опозиціонер Пабло Перез. В цілому правлячій партії вдалося змістити опозиційних губернаторів в чотирьох з семи очолюваних ними раніше штатів.

В той же час основний опонент Чавеса Енріке Капрілес зміцнив свою позицію лідера опозиції, зберігши посаду губернатора штату Міранда, другого за чисельністю населення в країні.

Капрілес був суперником Чавеса на президентських виборах, що пройшли в жовтні ц.р. Він залишається одним з вірогідних кандидатів на посаду венесуельського лідера у випадку, якщо Чавесу доведеться піти у відставку за станом здоров'я.

Сам Чавес, який на даний момент знаходиться на Кубі після операції по видаленню ракової пухлини, пильно стежив за ходом виборів. Раніше сьогодні 58-річний Президент вийшов на зв'язок з Кабінетом міністрів і давав їм вказівки.

Явка на виборах склала лише 54%. На думку експертів, низький показник обумовлений втомою громадян Венесуели від політики, враховуючи, що президентські вибори пройшли в країні порівняно недавно, а також Різдвом, що наближається.

Читайте також: Чавес знаходиться у свідомості і готовий до розумової діяльності, - міністр