ru ua

В Україні стартували вибори Ради

В Україні стартували вибори Ради
В Україні о 8:00 26 жовтня стартували позачергові вибори у Верховну Раду.

В Україні о 8:00 26 жовтня стартували позачергові вибори у Верховну Раду.

Вибори пройдуть за змішаною системою: половина депутатів буде обрана за партійними списками, половина - по мажоритарних округах. Всього у виборах візьмуть участь 29 політичних партій.

При цьому по мажоритарних округах у зв'язку з анексією Росією Криму та бойовими діями на Донбасі замість 225 може бути обрано лише 198 депутатів. Так, вибори не відбудуться в 15 округах Донецької та Луганської областей, а також у 12 округах АР Крим і м. Севастополь.

Центральна виборча комісія зареєструвала 2321 офіційного спостерігача від 21 іноземної держави та 20 міжнародних організацій.

Всього в день виборів охорону громадського порядку будуть забезпечувати 82 тис. співробітників органів внутрішніх справ, з яких 5,5 тис. - в Києві.

На позачергових парламентських виборах відбудуться щонайменше три екзит-поли, попередні результати яких будуть оприлюднені о 20:00 26 жовтня - відразу після закриття виборчих дільниць.

Зазначимо, ЦВК України прогнозують оприлюднення остаточних результатів голосування на виборах Верховної Ради не раніше 10 листопада.