В Україні опублікований закон про зміну в процедурі оформлення автоцивілки
В Україні набув чинності закон № 5090-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО)". Текст закону опублікований у виданні "Голос Україні", закон вступає в силу через 3 місяці після опублікування.
закон був прийнятий в цілому ще 15 березня, проте 7 квітня Янукович ветував його в перший раз, зажадавши вилучити із закону норми, проти яких виступали великі страховики, зокрема, про втрату контролю над страховими резервами. Однак і в документі, прийнятому 17 травня, глава держави знову знайшов недоліки.
Президент зажадав виключити із закону норму про те, що в момент реєстрації та перереєстрації в автовласників повинен бути діючий поліс ОСАГО. "Законом суттєво ускладнюється порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів шляхом введення додаткового обов'язкового вимоги - наявність укладеного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника наземного транспортного засобу. Зазначена вимога не відповідає совершеннимВР, Кабінетом міністрів кроків до спрощення порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів ", - говорилося в пропозиціях Президента.
Норма, проти якої виступив президент, носить технічний характер, як відзначали учасники ринку. На думку заступника голови правління однієї із страхових компаній, "до регістрацііавтомобіля покупець не є його власником, і у нього не виникає майнового інтересу в страхуванні своєї відповідальності".
Також Янукович не погодився з тим, що Державна автомобільна інспекція (ДАІ) повинна здійснювати контроль за наявністю договорів ОСАГО не тільки при складанні протоколів про порушення ПДР і оформленні матеріалів ДТП, але й під час проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів. "Це не що інше, як покладання на підрозділи міліції невластивого їм завдання, - говорілосьв пропозиціях Президента. - Основні завдання міліції визначені ст. 2 закону" Про міліцію ", і до них належить забезпечення безпеки дорожнього руху, а не контроль за наявністю договорів ОСАГО ". Тому введення вимоги про наявність такого договору "істотно ускладнить порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів".
Відстрочка закону була вигідна страховикам, оскільки віддаляла дату вступу в силу закону, який чітко прописує розміри виплат постраждалим по здоров'ю, але не містить прямого дозволу підвищувати тарифи ОСАГО.