ua en ru

У Туреччині, за неофіційною інформацією, заблокований доступ до соціальних мереж по всій території країни

Акції протесту в Туреччині призвели до блокування доступу до соціальних медіа, як в самому Стамбулі, так і по всій країні в цілому. За інформацією джерел Techcrunch, доступ до Facebook і Twitter був сильно ускладнений, передає телеканал "Росія-24".

Також надходили повідомлення про глушіння сигналу з боку влади на площі Таксим під час проведення демонстрацій.

Акції протестів йдуть в Стамбулі вже п'ятий день. Демонстранти протестують проти планів влади побудувати на місці парку Гезі в Стамбулі торгово-розважальний комплекс.

Виступи супроводжувалися безладами і швидко поширилися по всій території країни. Міністр внутрішніх справ Туреччини Муаммер Гюлер заявив, що в 48 містах країни пройшло 90 акцій протесту.

За перші два дні поліція затримала більше 900 людей, в зіткненнях постраждали 26 поліцейських і 53 протестувальників. Amnesty International заявляє як мінімум про двох загиблих і більш ніж про 1 тис. постраждалих у сутичках.

Джерела, що побажали залишитися невідомими, повідомили в ЗМІ, що швидкість доступу навмисно знижена до мінімальної. Таким чином, доступ до ресурсів офіційно не заблокований, проте жодна з найбільших світових соціальних мереж не доступна. За повідомленнями інших джерел, доступ через 3G також заблокований.

Відзначається, що доступ був утруднений саме в години максимального піку, коли протестувальники намагалися пробратися в парк Гезі. Приблизно через півгодини, після того як поліція покинула територію парку, доступ до Twitter і Facebook був відновлений.

Представники Facebook коментувати ситуацію відмовилися, заявивши лише, що "інтернет дає людям в усьому світі можливість комунікувати, тому дуже важливим питанням є можливість безперешкодно спілкуватися і ділитися інформацією та обмеження доступу в інтернет може стати серйозною темою для обговорення в світовому співтоваристві".

Протестувальників підтримали також хакери з угрупування Anonymous. Вони атакували сайт турецького президента Абдулли Гюля, а також ряд інших урядових сайтів, включаючи сайт правлячої партії і сторінку прем'єр-міністра.

Читайте також: Протести у Туреччині: Хакери Anonymous заблокували урядові сайти