У список великих банків України в 2015 р. увійшли п'ять нових банків

Вівторок 06 січня 2015 16:31

До групи великих банків з групи середніх в 2015 р. перемістилися п'ять нових банків: "Сітібанк", "Мегабанк", "Платинумбанк", "Діамантбанк" і "Кредобанк". Про повідомила прес-служба Незалежної асоціації банків України (НАБУ), посилаючись на рішення Комісії Національного банку України (НБУ) з питань нагляду та регулювання діяльності банків №614 від 30 грудня 2014 р.

Водночас, з групи великих до групи середніх вибули два банки: "Всеукраїнський банк розвитку" та "БТА Банк".

При цьому до групи середніх банків з групи невеликих перемістилися п'ять фінустанов: "Індустріалбанк", "Банк "Національний кредит", "Аркада", "Київ" та "Енергобанк". Тоді як з групи середніх до групи невеликих перемістилися шість банків: "Банк ¾", "Реалбанк", "Терабанк","Актабанк", "Активбанк" та "Єврогазбанк".

За результатами діяльності банків у 2014 р. та перерозподілу банків за групами, у першій групі (найбільші банки) трійка лідерів залишилася без змін - "Приватбанк", "Ощадбанк" та "Укрексімбанк". "Дельта банк" зберіг четверту позицію. На одну сходинку піднялися "Промінвестбанк", "Сбербанк Росії", "Альфа-банк", "Фінанси та кредит" та "Надра банк", тоді як одну позицію втратили "Райффайзен Банк Аваль" та "Укрсиббанк", а "ПУМБ" опустився з 8 на 11 позицію. Також до першої групи увійшов "ОТП Банк", зайнявши 16 позицію.

Зазначимо, перерозподіл банків за групами НБУ проводить раз на рік. Головним критерієм наразі виступає розмір активів, тоді як раніше при визначенні належності банку до групи враховувався розмір регулятивного капіталу та активів.

Нагадаємо, у 2014 р. у список великих банків України в 2014 р. увійшли п'ять нових банків.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся