У разі нової кризи влада США надасть допомогу лише деяким банкам

Понеділок 19 грудня 2011 10:06

Fitch несподівано скоротило список американських банків, які можуть отримати гроші платників податків при погіршенні ситуації на світових фінансових ринках. На думку агентства, великі банки, що не увійшли до списку, переживатимуть кризу і банкротуватимуть самостійно.

Аналітики Fitch чекають скорочення державної підтримки комерційних банків в США і обмеження списку кредитних організацій, чий порятунок буде визнаний значущим з погляду масштабів бізнесу і наслідків можливого колапсу (too big to fail). Так, на думку Fitch, розраховувати на кошти платників податків в чорний день календаря зможуть вісім банків: Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of America, Bank of New York Mellon, Citigroup, JP Morgan Chase, State Street і Wells Fargo. Раніше цей список був приблизно у два рази більшим.

При цьому приналежність банків до елітарного списку не врятувала кредитні організації від зниження рейтингу державної підтримки - для всіх перерахованих компаній показник був опущений з рівня А+ до А. "Дії Fitch засновані на думці про те, що однією з відповідей регуляторів на поточну кризу повинні стати створення програми підтримки ринкової дисципліни і скасування державної фінансової підтримки проблемним банкам... У уряду є механізми вирішення проблем великих регіональних банків без надання ним підтримки і без нанесення збитку всьому ринку", - говориться в офіційній заяві агентства. У компанії вважають, що аналогічний підхід може бути розроблений і відносно найбільших банків країни, проте його застосування обмежене ринковою кон'юнктурою - важкою ситуацією в області залучення фінансування і ризиками ефекту доміно для всієї банківської системи.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся