ua en ru

У Швейцарії заморожені 137 млн євро на рахунках Януковича та його оточення

У Швейцарії заблоковано загалом у перерахунку 137 млн євро, які зберігаються на рахунках екс-президента України Віктора Януковича та його оточення.

У Швейцарії заблоковано загалом у перерахунку 137 млн євро, які зберігаються на рахунках екс-президента України Віктора Януковича та його оточення. Про це повідомив у середу, 4 червня, глава департаменту міжнародного права МЗС Швейцарії Валентин Цельвеґер, повідомляє Deutsche Welle.

За його словами, йдеться про суми, заблоковані за розпорядженням швейцарської влади та прокуратури. Так, за розпорядженням уряду було заблоковано 55 млн євро. Згодом прокуратура додала до цієї суми ще 82 млн євро.

Як зазначає інформаційне агентство AFP, проти українців, які опинились у "чорному списку" Швейцарії, нині розслідується сім кримінальних справ. Зокрема, Януковича та його соратників підозрюють у відмиванні грошей.

Також Цельвеґер наголосив, що з огляду на ту ситуацію, яка склалась в Україні, а саме - "хронічну корупцію", - швейцарські банки зараз дуже обережно приймають українські вклади.

Представник швейцарського міністерства закордонних справ нагадав, що рішення про замороження активів Януковича і його оточення було ухвалене ще 26 лютого 2014 р. Він звернув увагу на те, що вперше блокування рахунків відбулось так швидко. За словами Цельвеґера, така квапливість необхідна для того, аби зберегти інформацію для слідства та власне гроші, аби повернути їх в Україну.

Він наголосив, що "Швейцарія має достатньо досвіду замороження активів диктаторів та повернення їх в країни походження". За його словами, за останню чверть століття швейцарська влада повернула Нігерії, Перу, Гаїті та іншим країнам загалом від чотирьох до п'яти мільярдів швейцарських франків. У наявних кримінальних справах щодо українців застосовуються саме ці механізми.