ua en ru

У Раду можуть пройти вісім партій, - соцопитування

Партія "Блок Петра Порошенко", Радикальна партія, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Народний фронт", "Громадянська позиція", Всеукраїнське об'єднання "Свобода", "Громадянська позиція" і партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна" долають бар'єр 5% і проходять у Верховну Раду. Про це свідчать дані опитування центру "Соціальний моніторинг".

Так, згідно з результатами опитування, "Блок Петра Порошенко" набирає 39,8% голосів, "Радикальна партія" - 11,2%, "Народний фронт" - 10,4%, "Батьківщина" - 5,9%, "Свобода" та "Громадянська позиція" - на 5,2%, "Сильна Україна" - 5,1%.

Близькими до прохідного бар'єру є партія "Опозиційний блок" - 4,9% і "Самопоміч" - 4,4%.

52% опитаних висловили готовність взяти участь у виборах, якби вони проходили в найближчі вихідні, 23,9% - скоріше за все взяли б участь; 4,6% - швидше не брали б, 14,4% - не брали б участь.

Ще 5,1% респондентів не визначилися з відповіддю.

Опитування проводилося з 30 вересня по 7 жовтня у всіх областях України, в Донецькій і Луганській областях опитування проводилося на контрольованих українською державою територіях.

Всього опитано 2 021 респондент віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, "Блок Петра Порошенко", "Радикальна партія", "Батьківщина" і "Громадянська позиція" проходять у Раду за опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).