ru ua

У ПСГ України до кінця жовтня буде закачано 21 млрд куб. м газу, - Фірташ

Голова Федерації працедавців України, бізнесмен Дмитро Фірташ прогнозує, що до кінця жовтня 2013 року в підземні сховища газу (ПСГ) України буде закачано 21 млрд куб. м газу. Про це він сьогодні сказав журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова Федерації працедавців України, бізнесмен Дмитро Фірташ прогнозує, що до кінця жовтня 2013 року в підземні сховища газу (ПСГ) України буде закачано 21 млрд куб. м газу. Про це він сьогодні сказав журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, коментуючи ситуацію підготовки України до осінньо-зимового періоду, він сказав, що "вже до кінця жовтня, швидше за все, в ПСГ України буде близько 21 млрд куб. м газу".

За його словами, цього більш ніж достатньо, щоб пережити осінньо-зимовий період в Україні.

Зазначимо, Фірташ і його структури є одним з ключових гравців на українському ринку газу.

Нагадаємо, міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що станом на 1 листопада 2012 року в ПСГ України буде закачано 18 млрд куб. м газу. За його словами, станом на 11 вересня в ПСГ України вже закачано більше 14,1 млрд куб. м газу.

В середині липня міністр заявив, що Україна має достатньо газу в підземних сховищах, тому зриву опалювального сезону чекати не варто. "Ніяких зривів не буде і опалювальний сезон почнемо своєчасно. Газа в сховищах хапає, турбуватися не потрібно", - заявив тоді Ставицький.

Нагадаємо, раніше глава російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що "Газпром" не закачуватиме газ в ПСГ України ні за яких умов. "Зараз ми газ не закачуємо і закачувати його в ПСГ України не будемо", - сказав він, додавши, що у "Газпрому" є суто негативний досвід по закачуванню газу в ПСГ України.

За його словами, в такій ситуації "Газпром" бачить серйозні ризики для поставок в Європу майбутньої зими, якщо Україна не прийме заходів по закачуванню газу в ПСГ. Проте, за словами Міллера, у України ще є час для цього, і надання авансу НАК "Нафтогаз України" за постачання газу було продиктовано бажанням допомогти в цьому українським партнерам.

Зараз Україна запропонувала "Газпрому" два варіанти врегулювання проблеми. "Перший - ми можемо дозволити зберігати в підземних газосховищах резервний об'єм газу, не стягуючи плату за його підйом. Другий - ми купимо цей газ, але тільки за умови, якщо "Газпром" або "Газпромбанк" нададуть безпроцентний кредит на його закупівлю і продовжать вже отримані раніше кредити", - сказало джерело в Міненерго.