ua ru

У Нацагентстві пропонують прийняти закон про держслужбу у першому кварталі 2015 р

Новий закон про державну службу України повинен бути прийнятий ще в першому кварталі 2015 р. Про це заявив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"У коаліційній угоді та програмі діяльності уряду записано, що в першому кварталі законопроект повинен бути прийнятий. Враховуючи, що сьогодні вже 23 лютого у нас дуже мало часу, щоб пройти цей шлях", - заявив Ващенко.

За його словами, в законопроекті про державну службу передбачається створення Комісії вищого корпусу державної служби.

"Мова йде про запровадження механізму, згідно з яким у нас будуть з'являтися державні секретарі, керівники центральних органів виконавчої влади", - додав Ващенко.

Він також зазначив, що комісія буде затверджувати типові вимоги для посад вищого корпусу державної служби, організовувати конкурсний відбір і за його підсумками суб'єкту призначення (Президенту, уряду, Верховній Раді) буде пропонуватися не менше трьох кандидатур.

"Це також і фільтр, який не дозволить безпідставно звільнити цих осіб з посад. Тому що чиновники вищого корпусу, згідно закону, будуть призначатися на 5 років. Якщо протягом цього терміну у міністра виникають професійні питання до державного секретаря, то для того, щоб його знати за посадою він повинен аргументовано представити свою позицію і не факт, що це буде підтримано", - сказав Ващенко.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк відклав черговий етап скорочення чисельності держслужбовців.