У Косово буде посилено військову присутність НАТО

Військову присутність НАТО в Косово буде посилено. До 1 травня ц.р. в регіон будуть відправлені 550 німецьких військовослужбовців зі складу сил швидкого реагування KFOR (місія НАТО в Косово). Крім німецьких військових в Косово будуть відправлені 150 австрійських солдатів для посилення KFOR, передає Associated Press.

Метою даного заходу названа необхідність забезпечити резерв напередодні виборів, у тому числі президентських, в Сербії. "За результатами оцінки ситуації в НАТО і ЄС дійшли висновку, що розгорнутого контингенту KFOR може виявитися недостатньо для забезпечення необхідного рівня оперативності на можливі інциденти в Косово", - йдеться в заяві німецького командування.

Президентські і парламентські вибори, а також різні вибори в ряді муніципальних утворень повинні пройти в Сербії 6 травня ц.р.

На даний момент до складу КFOR входять 5 тис. 500 військовослужбовців, з них 1 тис. 300 з Німеччини. Також службу в Косово несуть 1 тис. італійських військових і 800 американців.

Конфлікт в Косово викликаний виходом краю зі складу Сербії, який визнає ряд західних країн. У Сербії цей крок був сприйнятий украй болісно, ​​тому що край, по суті, був відділений від держави в результаті операції НАТО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся