В контрактах на поставку електроенергії з РФ є ознаки державної зради, - висновки комісії

Вівторок 03 березня 2015 20:45

В діях посадових осіб, причетних до укладання контракту щодо імпорту електроенергії з Російської Федерації та контракту на поставку електроенергії до Криму, укладених між ДПЗД "Укрінтеренерго" та ВАТ "Інтер РАО "ЄЕС", містяться ознаки злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України. Такі результати державної комісії з проведення службового розслідування в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України оприлюднив голова політичної партії "Демократичний альянс" Василь Гацько, виклавши копію документу.

Згідно з документом, у висновках комісії містяться ознаки злочинів, передбачених ст. 111 ККУ (державна зрада), ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 285 (5) ККУ (фінансування тероризму),ст. 358 ККУ (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, ст. 366 ККУ (службове підроблення) та ін.

У висновках комісії, які, за свідченням Гацька, були готові ще місяць тому, але "попри обіцянки Яценюка", так і не були оприлюднені, йдеться не лише про економічно невигідні умови обох контрактів для України, постачання електроенергії на окуповану частину Донбасу, але й про визнання приналежності українського Криму до Російського Федерації.

Нардеп наголошує, що в копії контракту, наданого слідчій комісії митницею, неодноразово згадується про те, що постачання електроенергії здійснюється до кінцевих споживачів "Кримського федерального округу". Натомість в копіях, наданих міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним ця фраза відсутня, що можна розцінювати як підроблення документів.

У висновках комісії, зокрема, значиться, що в ході розслідування було виявлено ознаки укладення контрактів з численними порушеннями чинного законодавства України , на завідомо невигідних для УПЗД "Укрінтеренерго" умовах та невідповідність контрактів законодавству "за формою, змістом та процедурою укладання".

"Комісія чітко визначає роль міністра й пропонує звільнити його, а матеріали передати для розслідування правоохоронним органам", - зазначає Гацько.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся