ua en ru

У Києві до кінця літа можуть різко подешевшати квартири

Неходові квартири в Києві подешевшали до рекордного мінімуму, в 2013 році вони йшли в середньому по $1350-1400 за кв. м. А в липні просіли в ціні до $1050-1150/кв. м

Середня доларова ціна квадратного метра столичної нерухомості на вторинному ринку з початку року впала на 35% - з $1963 до $1293, повідомили в консалтинговій компанії SV Development. Найдешевшим районом, за результатами завершених угод, залишився Дарницький ($1024/кв. м, найдорожчим - Печ ерский ($1975/кв. м).

При цьому, за даними аналітиків, просіла вартість житла в самому неходовом сегменті - мова про одно - і двокімнатних квартирах на першому або останньому поверхах у ветхому стані. У 2013 році вони йшли в середньому по $1350-1400 за кв. м. А в липні, згідно зі статистикою DOM.RIA.com, просіли в ціні до $1050-1150/кв. м.

"Зараз середня ціна пропозиції на вторинному ринку на рівні 1500.е., і це історичний мінімум з 2009 року. І вже є угоди і на квартири в цілком пристойному стані, які укладаються за ціною продажу нижче 1000 у.е. А адже ціна в тисячу доларів за квадрат столичної нерухомості ще навесні здавалася фантастичною всім експертам", - зазначив у розмові з "Вістями" президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.

На думку ріелторів, до кінця літа угоди вартістю близько $1000 за квадратний метр стануть звичними для столиці. "Це стосується насамперед так званого соціального житла, масових серій радянського періоду - хрущовок і панельок, розташованих у віддалених від метро районах", - уточнив "Вістям" віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

За його оцінками, тенденція з повільним зниженням ціни буде тривати як мінімум до середини осені. Хоча Олександр Рубанов допускає затягування тренда - як мінімум на два роки. "Немає ніяких передумов, щоб ціни почали зростати. Немає спокою в країні, доходи населення плавно, але впевнено знижуються, купівельна спроможність падає", - обґрунтував Рубанов.

До того ж, на його думку, вторинка інакше не витримає конкуренції в порівнянні з первинним житлом. По-перше, ціни забудовників нижче - від 9900 грн за кв. м, по-друге, вони активно борються за лояльність покупця, пропонуючи акції та розстрочки.

У Києві до кінця літа можуть різко подешевшати квартири