ru ua

Кабмін рекомендував знизити температурний норматив для початку опалювального сезону

Кабінет міністрів України рекомендує Міністерству охорони здоров'я та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчити можливість зниження температурного нормативу для початку опалювального сезону.

Кабінет міністрів України рекомендує Міністерству охорони здоров'я та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчити можливість зниження на 2 градуси температурного нормативу для початку опалювального сезону. Про це на брифінгу заявив міністр Кабміну Остап Семерак (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми прийняли постанову КМУ про стимулювання заміщення природного газу. Ми стимулюємо перехід від газової складової в теплопостачанні на альтернативні види джерел. Уряд ухвалив рішення, згідно з яким підприємства, які перейдуть, будуть мати гарантований розмір тарифу", - заявив Семерак.

За його словами, компенсації з бюджету будуть йти через рахунки теплогенеруючих компаній на рахунки компаній, які виробляють альтернативні види палива.

Постанова "Про заходи забезпечення газом в 2014 році" також було прийнято на засіданні уряду.

"Ця постанова передбачає суттєві кроки для енергетичної незалежності. Змінюється температурний режим, коли буде включатися опалення. Компанії теплокомуненерго, які не будуть мати розподільчі рахунки, будуть підлягати відповідним санкціям. Ми повинні піти на такі заходи, щоб країна підготовленої підійшла до опалювального сезону, щоб не було шокових станів", - зазначив Семерак.

Він повідомив, що температурний режим, який передбачає нові умови включення опалення, змінено наступним чином: "Міністерству охорони здоров'я та Мінрегіонбуду доручено вивчити можливість зміни температурного режиму на 2 градуси. Рекомендується зменшити температурний режим на 2 градуси. Це рекомендація міністерствам, а не рішення. В нинішніх умовах ми повинні шукати всі можливі шляхи оптимізації використання природного газу".

Минулий опалювальний сезон, за словами Семерака, було розпочато на два тижні пізніше, передбачених термінів, а також закінчений на дві тиждень раніше, ніж припускають діють температурні норми: "Це дозволило заощадити 1 млрд. куб м газу".