ua en ru

В Італії виявили будівельні конструкції храму Фортуні, можливо найдавніші у Римі

У центрі італійської столиці виявлені стародавні будівельні конструкції, які могли належати храму, можливо, найдавнішому з відомих сьогодні в Римі. Як передає National Public Radio, про це розповів один з керівників розкопок , викладач Університету Мічигану Нік Терренато.

Дослідження проводилися біля підніжжя Капітолійського пагорба, поруч з церквою святого Гомобон . Близько VII століття до нашої ери в районі розкопок перебував закрут Тибру. Він утворював природну гавань, яку використовували торгові кораблі.

На думку Терренато, поруч з річкою римляни вирішили побудувати храм. У той час Рим вже торгував з такими віддаленими регіонами, як Кіпр, Лівія і Єгипет. Храм, ймовірно, був присвячений богині Фортуні. Археологи знайшли тут більшу кількість вотивних приношень , зокрема, мініатюрні копії судин для пиття. Вони були присвячені богині не тубільцями жителями , а іноземними торговцями , вважає Терренато.

За його словами, в давнину храми, розташовані в гаванях , служили зміцненню довіри між місцевими жителями і торговцями. "Це була своєрідна зона вільної торгівлі, і богиня, як передбачається, була гарантом чесності торгівлі", - говорить археолог .