ru ua

У Німеччині запустить новинний сервіс для боротьби з російською пропагандою

У Німеччині запустить новинний сервіс для боротьби з російською пропагандою

Німецька медіакомпанія Deutsche Welle у квітні збирається запустити новий мультимедійний сервіс англійською мовою під назвою DWNews. Президент Deutsche Welle Пітер Лімбург повідомив The Wall Street Journal, що новий сервіс розроблений для того, щоб "кинути виклик пропаганді Президента Росії Володимира Путіна".

Видання нагадує, що Росія запустила мовлення англійською та німецькою мовами свого телеканалу Russia Today по всій Європі. "За допомогою своїх ЗМІ Москва критикує те, як західні ЗМІ висвітлюють кризу в Східній Європі, і звинувачують США у військовій залученості в конфлікт у регіоні", - відзначає WSJ.

Видання уточнює, що уряд канцлера Ангели Меркель відводить Deutsche Welle і його новому сервісу DWNews провідну роль у боротьбі з російською пропагандою. В цьому році німецьке уряд збільшив річний бюджет Deutsche Welle більш ніж на 9,3%, до 294 млн євро(332 млн дол.), зауважують автори статті.

У ініціативи запустити новий англомовний сервіс знайшлися противники як серед співробітників Deutsche Welle, так і серед опозиційних політиків. "Я не хочу бачити Deutsche Welle рупором німецького міністерства закордонних справ", - цитує видання депутата опозиційної лівої партії Die Linke Гаральда Петцольда.

Нагадаємо, в Європейському парламенті розглядають посилення заходів по боротьбі з російською пропагандою.