ua en ru

В ЄС розраховують врегулювати газове питання України і РФ до кінця травня, - прес-секретар Оттінгера

В Європейському Союзі розраховують врегулювати газове питання України і РФ до кінця травня 2014 р.

В Європейському Союзі розраховують врегулювати газове питання України і РФ до кінця травня 2014 р. Про це сьогодні на брифінгу в Брюсселі повідомила прес-секретар єврокомісара з енергетики Гюнтера Оттінгера Сабіна Бергер.

"Я не можу говорити за "Газпром". Але ще раз хочу наголосити, що ми працюємо дуже інтенсивно, щоб знайти рішення з цього питання до кінця травня", - повідомила Бергер, коментуючи сьогоднішнє рішення "Газпрому" перевести "Нафтогаз" на авансові платежі за газ.

Зазначимо, що за повідомленням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, питання енергетичної безпеки України та Європи обговорювалися сьогодні під час засідання членів колегії Європейської комісії та уряду України під головуванням прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та делегації Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу.

Повідомляється, що в ході засідання сторони домовилися продовжувати тісну координацію і солідарні заходи з питань, що становлять загрозу для енергетичної безпеки партнерів, у тому числі з точки зору забезпечення ринкової ціни російського газу для України і забезпечення безперервного постачання газу з Росії.

Крім того, представники Європейської комісії підкреслили важливість продовження підтримки модернізації української ГТС як ключової частини європейської мережі і підтримують Україну в активізації діалогу з міжнародними фінансовими організаціями.

"Водночас питання спільної експлуатації української газотранспортної системи і підземних сховищ буде предметом подальшого розгляду", - йдеться в повідомленні.