ru ua

У діяльності розпорядника майна "Сумихімпром" виявлені порушення

Головне управління юстиції в м. Києві за результатами проведеної перевірки встановило наявність численних порушень в діяльності Романа Марченка під час здійснення ним повноважень розпорядника майна ПАТ "Сумихімпром", майже 100% акцій якого належить державі.

Наголошується, що виявлені порушення носять серйозний характер і є підставою для внесення держорганом з питань банкрутства подання в Дисциплінарну комісію щодо залучення Марченко до дисциплінарної відповідальності.

В даний час існують два види дисциплінарної відповідальності: догана та позбавлення права займатися діяльністю арбітражного керуючого. Головним управлінням юстиції р. в Києві направлено до Міністерства юстиції України подання на притягнення розпорядника майна ПАТ "Сумихімпром" Марченко до дисциплінарної відповідальності.

Експерти галузі відзначають, що з урахуванням встановлених органами прокуратури фактів продажу продукції "Сумихімпром" за цінами нижче собівартості, беручи до уваги те, що збиток, нанесений підприємству подібними угодами становить 135 млн грн, а також той факт, що здійснення зазначених протиправних угод не могло здійснюватися без відома розпорядника майна "Сумихімпром", єдино вірним видом дисциплінарного стягнення повинно стати позбавлення Марченко права займатися діяльністю арбітражного керуючого. Інший вид дисциплінарного стягнення засвідчить небажання Мін'юсту захищати інтереси держави та спробу цього органу виконавчої влади покривати протиправні оборудки, здійснені в інтересах бізнесмена Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, раніше члени Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі звертали увагу на протиправний характер діяльності розпорядника майна ПАТ "Сумихімпром" Марченко.

"Підставою для перевірки діяльності розпорядника майна "Сумихімпром" Романа Марченка є численні факти, що свідчать про приховування Марченко ознак штучного банкрутства "Сумихімпром". А також факти, що вказують на сприяння Марченко затягування підготовки плану санації підприємства, відсутність якого станом на даний момент є юридичною підставою для ліквідації унікального титаново-хімічного виробництва", - заявляв нещодавно член Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі Олександр Щербань.

Члени Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі неодноразово звертали увагу і на відсутність належної реакції органів Міністерства юстиції України на факти, що свідчать про доведення до банкрутства найбільшого виробника хімічної продукції України - ПАТ "Сумихімпром".

Зокрема головне управління юстиції у Сумській області не виявило ознак доведення "Сумихімпром" до банкрутства в результаті перевірки, проведеної на вимогу Фонду державного майна України, незважаючи на те, що більше половини боргів підприємства сформовані штучно, зосереджені структурами Фірташа, які до того ж зайняли всі місця в комітеті кредиторів підприємства.