ua ru

В Брюсселі завтра відбудеться двостороння зустріч України та Єврокомісії по газу, - Продан

В Брюсселі завтра, 2 жовтня 2014 р., відбудеться двостороння зустріч представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та представників Європейської комісії.

В Брюсселі завтра, 2 жовтня 2014 р., відбудеться двостороння зустріч представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та представників Європейської комісії. Про це заявив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан (на фото) після засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

"В Брюсселі завтра буде двостороння зустріч з Єврокомісією, а можливо в п'ятницю вже буде тристороння зустріч", - сказав Продан.

Він також додав, що українська сторона напрацювала власні пропозиції на цю зустріч, і підкреслив, що пропозиції України дещо відрізняються від пропозицій ЄК.

"Ми шукаємо компромісне рішення, яке забезпечить справедливу ціну без якихось змін щодо рішення російського уряду і знаходження певного компромісу щодо платежів, щодо розрахунків. Сьогодні ці рішення в процесі розробки і представлені Єврокомісії", - сказав Продан.

Нагадаємо,що Україна у вирішенні газового конфлікту з РФ наполягає на наступних позиціях: 1) "очищення" питання ціни на природний газ від політичної (некомерційної) складової шляхом закріплення їх у відповідному господарському договорі (шляхом внесення до існуючого договору або укладання нового); 2) погодження графіків розрахунків за природний газ, що постачався у минулі періоди, та графіків та умов постачання газу у наступні періоди (у т. ч. умова "бери або плати", покриття пікових навантажень тощо); 3) приведення у відповідність до законодавства ЄС та України ("третій енергетичний пакет") угоди щодо транзиту російського газу до країн ЄС.