УЦР звинуватили у вимірюванні телебачення з допомогою "непридатних залізяк"

Новини Телеком & IT 25.07.2017 - 16:32

"Зеонбуд" вирішив розповісти про "фактичний стан речей"

Державне підприємство "Український центр радіочастот" (УДЦР) вирішив вимірювати сучасне телебачення з допомогою непридатних "залізяк". Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії "Зеонбуд".

"У ЗМІ з'явилася інформація про те, що Державне підприємство "Український центр радіочастот" (УДЦР) проводить у Волинській області вимірювання зони покриття цифрового телебачення. І нібито, проводить це з допомогою "вимірювального комплексу європейської якості", що забезпечує 2надвисоку точність вимірювань". У зв'язку з тим, що це не відповідає дійсності, компанія "Зеонбуд", як оператор цифрової мережі, змушена повідомити фактичний стан речей", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 23 червня поточного року УДЦР продемонстрував комплекс вимірювального обладнання, за допомогою якого планував проводити вимірювання покриття цифрової мережі.

"На презентації були присутні фахівці нашої компанії. Ми розуміли, що такі вимірювальні комплекси - це складне високотехнологічне обладнання, а тому можуть бути якісь недоліки. Але те, що показав УДЦР відверто вразило, оскільки склалося враження, що цей комплекс нашвидку збирали люди, які не мають ніякого уявлення про Методику "Визначення зони покриття мережі цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2" (Методика) і нормативних документах Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), що регламентують проведення вимірювань покриття мереж наземного цифрового телебачення. У вимірювальному комплексі від УДЦР не було ні одного вимірювального приладу чи пристрою, що відповідав би цим нормативам", - заявили у "Зеонбуді".

Компанія навела перелік деяких "кричущих недоліків" вимірювального обладнання.

Зокрема, у "Зеонбуді" вважають, що аналізатор спектру не відповідає вимогам Методики і має набагато гірші параметри точності вимірювань.

Крім того, відзначили в прес-службі, параметри спрямованої пасивної телевізійної антени не відомі, антена не пройшла метрологічну перевірку і не має документального підтвердження її параметрів. "Тобто, це дійсно просто "залізяка", абсолютно непридатна для вимірювань", - заявили у "Зеонбуді".

За його даними, параметри посилення антен в рази гірші, ніж це передбачено Методикою, а фідерний тракт від приймальної антени до аналізатора спектру "складається з відрізків кабелів, що не пройшли метрологічну перевірку, має невідомі параметри, в той час як Методика накладає жорсткі технічні вимоги до фідерного тракту".

Крім того, в прес-службі заявили, що у складі фідерного тракту є технічні пристрої з'єднання окремих частин кабелю, паспортні характеристики цих пристроїв компанії не відомі, вони також не пройшли метрологічну повірку.

"Фактично УДЦР продемонстрував не спеціалізований вимірювальний комплекс, а випадковий набір "залізяк", які не тільки не пройшли обов'язкову метрологічну перевірку і не мають документального підтвердження їх параметрів, але і взагалі мають параметри значно гірші, ніж це передбачено нормативно-правовими документами, що регламентують проведення вимірювань покриття мереж наземного цифрового телебачення", - заявили в компанії

"Зеонбуд" звернувся з листом до керівництва УЦР, в якому виклав всі виявлені недоліки представленого обладнання і запропонував вжити заходів для забезпечення як обладнання, так і самих вимірювань в точній відповідності з Методикою.

У прес-службі повідомили, що УЦР запевнив, що до виправлення виявлених нами недоліків вимірювання проводитися не будуть, і про початок вимірювань обов'язково нас своєчасно проінформують.

"І ось тепер, з подивом читаємо в ЗМІ, переможні реляції про проведення УДЦР широкомасштабних вимірювань "комплексами європейської якості", що забезпечують "надвисоку точність вимірювань". Зрозумівши, що УДЦР не дотримується своїх зобов'язань, ми змушені тепер уже публічно звернути увагу УДЦР на неприпустимість проведення вимірювань покриття мереж наземного цифрового телебачення з грубими порушеннями Методики "Визначення зони покриття мережі цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2" та нормативних документів міжнародного союзу електрозв'язку (ITU)", - йдеться в повідомленні.

"А також попередити, що у разі продовження проведення вимірювань з грубим порушенням законодавства, "Зеонбуд" буде змушений звернутися до суду за захистом своєї ділової репутації, оскільки вимірювання і їх результати будуть мати прямий вплив на наші права і законні інтереси", - резюмували в компанії.