Посилення митного контролю нафтопродуктів призведе до покращення якості пального, - експерт

Імпортери, які не маніпулюють з якістю нафтопродуктів, не злякаються відповідних перевірок Міндоходів. Таку думку РБК-Україна озвучив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

"Боятися повинні ті, хто дурить споживачів і державу. Т.зв. "білі" імпортери мають власне лоббі в парламенті, яке досить активно співпрацює з пропрезидентськими силами. У разі чого імпортери зможуть апелювати в т.ч. до посольств країн, з яких ввозять в Україну нафтопродукти, а також до споживачів-виборців", - зазначив експерт.

Марунич не виключив, що посиленням держконтролю за якістю нафтопродуктів з відповідним підвищенням ефективності боротьби з контрабандою та сірими схемами може сприяти поліпшенню якості пального на українському ринку.

Нагадаємо, як зазначав експерт з енергетичних питань Валентин Землянський, підвищення контролю за якістю імпортних нафтопродуктів дозволить державі встановити невідповідність між декларованим якістю палива преміум-класу і його ціною. "Якщо зіставити націнку в преміум-бензині і його октанове число з відповідними параметрами звичайного А-95, можна побачити цю невідповідність. Споживачів обманюють, примушують переплачувати за гучну назву. На такому піарі торговці пальним щороку заробляють десятки мільйонів гривень", - констатував фахівець.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся