Усенко-Чорна допускає фальсифікацію кінцевих паперових протоколів ОВК на деяких округах (доповнення)

Вівторок 30 жовтня 2012 13:40

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна допускає фальсифікацію кінцевих паперових протоколів ОВК на деяких округах. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

За її словами, кінцеві протоколи ОВК фальсифікуються на основі тих даних, які були подані в електронних протоколах. Саме тому, за її словами, дуже важливо, щоб на засіданні ЦВК фізично були наявні протоколи з усіх виборчих дільниць, бо буває так, що кінцевий протокол ОВК відповідає електронним даним, але не відповідає тим даним, які є в протоколах дільничних комісій.

"Таких округів є досить багато, відносно яких є обґрунтовані підозри щодо того, що там готуються і як раз саме в цей час чиняться фальсифікації... і ті повідомлення, які надходять до ЦВК, вимагають відповідної перевірки. Зокрема, є заяви представників окремих політичних партій, які мають протоколи з мокрими печатками з дільниць, які свідчать про абсолютно інші результати, ніж ті, які системні адміністратори ввели в електронну систему", - зазначила Усенко-Чорна.

Крім того вона зазначила, що необхідно, щоб протоколи з ДВК були у наявності на безперервному засіданні ЦВК: "Кількість протоколів дільничних виборчих комісій є обмеженою на кожній виборчій дільниці. Бланки таких протоколів є захищеними, ці бланки є пронумерованими, кожний округ мав нумерацію таких протоколів у певному діапазоні. В разі фальсифікації протоколу ми одразу можемо помітити, що такий протокол складений на передбачуваному ЦВК бланку, виготовленому на замовлення ЦВК, і тому важливо, щоб протоколи з ДВК фігурували на засіданні ЦВК разом з протоколами ОВК".

Вона також додала, що фальсифікації відбуваються на нижчому рівні, а на рівні ЦВК фальсифікацій бути не може: "На рівні ЦВК фальсифікацій бути не може. Фальсифікації можуть бути на рівні ДВК та ОВК, де складаються першоджерела, у яких ЦВК тільки сумує результати".

Читайте також: Підрахунок голосів по мінімум 10 округах затягують з метою фальсифікацій, - КВУ

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся