УПЦ КП вважає невиправданою загрозу Мінкультури на адресу УГКЦ

УПЦ КП вважає невиправданою загрозу Міністерства культури України на адресу УГКЦ.

Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) вважає невиправданою загрозу Міністерства культури України на адресу Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Про це повідомляє прес-служба УКЦ КП.

"Ніяким державним законом не повинно обмежуватися право людини звершувати молитву до Бога. Така молитва може звершуватися як одноосібно, так і спільнотою віруючих, як мирянами, так і священнослужителями, приватно чи публічно. Обмеження цього права можливе лише в разі провокування насильства, розпалювання релігійної ворожнечі до представників інших конфесій, заподіяння, під виглядом релігійної діяльності, шкоди душевному чи фізичному здоров'ю людей або інших подібних суспільно небезпечних дій. Таке обмеження повинно застосовуватися дуже зважено і бути співмірним з наявною суспільною небезпекою.

Очевидно, що на Майдані Незалежності в Києві, про який йдеться у листі, ані священнослужителі УГКЦ, ані священнослужителі інших законно діючих церков і релігійних організацій, своєю молитвою та пастирським служінням не вчиняють злочину самі та не закликають до злочинної діяльності інших. Навпаки, церкви і релігійні організації як окремо, так і спільно в рамках своєї всеукраїнської ради, протягом останніх майже двох місяців неодноразово закликали до мирного проведення громадських акцій, до ненасильства, до діалогу, просять у молитвах миру і блага Україні.

Тому повідомлення листом з боку держави про можливість застосування до УГКЦ у зв'язку з подіями на Майдані Незалежності судових санкцій аж до проведення ліквідаційної процедури, Київський Патріархат вважає невиправданим і помилковим тлумаченням закону "Про свободу совісті". Окрім порушення основоположного права людини і громадянина на свободу совісті та віросповідання, такі санкції приведуть до ще більшого загострення громадського протистояння та завдадуть Україні, як державі, значної шкоди і в суспільних відносинах, і на міжнародній арені.

Київський Патріархат вкотре підкреслює, що церква не може і не повинна брати участь у політичній боротьбі, агітувати "за" чи "протии" певних політиків. Разом з тим церква послідовно підтримує українській народ в прагненні бути невід'ємною частиною Європи.

Тому Київський Патріархат знову закликає представників держави, політиків та громадських діячів до діалогу та спільного знаходження мирного виходу з нинішнього кризового стану країни, а також до утримання від кроків, які би поглиблювали недовіру та непорозуміння", - йдеться у повідомленні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся