УНЛ презентувала дослідження про ігрову залежність в Україні

УНЛ презентувала дослідження про ігрову залежність в Україні
Фото: Андрій Бочковський (з відкритих джерел)

Дослідження проводилось у 12 містах України і охопило 500 респондентів

Компанія "Українська національна лотерея" (УНЛ) спільно з Міжнародною Антинаркотичною асоціацією провела перше в Україні соціологічне дослідження з питань впливу лотереї на розвиток ігроманії. Результати дослідження були презентовані вчора, 12 вересня в Києві.

Опитування було проведено у 12 містах України і охопило 500 респондентів.

Як зазначив генеральний директор УНЛ Андрій Бочковський, дане дослідження було проведено в рамках політики відповідальної гри, яку сповідує УНЛ. Принципи відповідальної гри визначаються в документах Всесвітньої асоціації лотереї, Європейської асоціації державних лотерей, а також у законі України про державні лотереї.

"Відповідальна гра - це комплекс заходів, спрямованих на захист гравців і населення від негативних ризиків надмірної гри в лотерею. Ми проводимо наукові і соціологічні дослідження, щоб виявити рівень інформованості населення в цьому питанні, аналізуємо кожну гру на предмет наявності ризиків виникнення залежності, проводимо роз'яснювальну роботу щодо можливих негативних наслідків надмірної гри і при необхідності допомагаємо з консультаціями та лікуванням. Співробітники лотереї, коли помічають надмірну активність проблемного гравця, проводять роз'яснювальні бесіди, інформують людину про небезпеку і направляють у відповідні центри, такі як Міжнародна Антинаркотична асоціація", - повідомив Бочковський.

Наголошується, що на даний момент Всесвітня організація охорони здоров'я кваліфікує ігроманію як хворобу, яка потребує лікування за допомогою фахівців.

"Якщо взяти світову статистику, то на сьогоднішній день близько 5% населення планети - це люди з ігровою залежністю. Серед людей, які звертаються за допомогою в наші центри ігроманів також близько 4-5%. На жаль, багато людей з діагнозом ігрова залежність, стають залежними від алкоголю чи наркотиків", - заявив президент Міжнародної громадської організації "Центр здорової молоді" Сергій Коляденко.

Крім того, організатори дослідження розповіли про "портрет" українського ігромана. В основному це жителі міст з населенням понад півмільйона, яким від 18 до 35 років. Найчастіше грають самотні люди з достатком від 2 до 7 тисяч гривень. Здебільшого це працівники сфери послуг, студенти, безробітні та представники робочих професій. В Україні більшість гравців живуть у Чернівцях -16%, Івано-Франківську - 14% і Дніпрі -12%. Рідше грають у Львові, Черкасах та Ужгороді (6%, 3% і 1% відповідно).

Також зазначається, що на ринку гральних послуг на останньому місці опинилися автомати. Їх вибирають 16% любителів азарту. Майже стільки ж - 17%, вибирають казино. Букмекерські ставки роблять 19% гравців. Більшість віддає перевагу саме лотереям - 45%. Найімовірніше гравці вибирають саме лотерею тому, що тільки ця послуга єдина легальна. 66% гравців в лотерею грають з частотою не більше 1 разу на рік, 15% респондентів відіграють 1 раз в 2-3 місяці. 86% гравців не проявили вираженої залежності. Також дослідження показало, що у більшості гравців в лотерею немає ознак ігроманії.

Як заявив Бочковський, таке дослідження унікальне для України, оскільки раніше ніхто не проводив подібних вимірів на підставі особистого опитування респондентів із залученням професійних психологів і соціологів.

"Ми обов'язково врахуємо висновки соцдослідження, плануючи свої заходи з відповідальної гри. Адже наше завдання не залучати людей в гру, наше завдання - створити цікаву гру і надати можливість виграти якусь велику суму грошей, щоб задовольнити потреби людини. Але ми не хочемо, щоб люди грали постійно, наша мета, щоб люди грали потроху, з маленькою доступною регулярністю", - підкреслив він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся