ua en ru

Помер поет Євген Євтушенко

Помер поет Євген Євтушенко Фото: Євген Євтушенко помер у США

Радянського поета не стало на 85-му році життя

У Сполучених Штатах Америки помер поет Євген Євтушенко на 85-му році життя. Про це повідомив друг поета Михайло Моргуліс, передає ТАСС.

"П'ять хвилин тому Євген Олександрович відійшов у вічність. Мені зателефонував його син - Женя і повідомив цю сумну звістку. Дружина Маша, на жаль, не може зараз розмовляти", - зазначив Моргуліс.

Друг поета також зауважив, що майже до останніх хвилин життя Євтушенко був при свідомості - "він усе чув, реагував і, звичайно, розумів, що стільки людей за нього хвилюється".

Зазначено, що з поетом, госпіталізованим 12 березня в місті Талса (штат Оклахома), весь цей час перебувала його дружина Марія Новікова. Також із ним устигли попрощатися в лікарні два їхні сина - Дмитро і Євген.

Повідомляється, що раніше Євген Євтушенко просив поховати його в російському письменницькому селищі Передєлкіно, поруч із Борисом Пастернаком.

Євгену Євтушенко 18 липня мало виповнитися 85 років. Він планував провести гастрольний тур по містах Росії, Білорусі і Казахстану.

Біографія Євгена Євтушенка

Євген Євтушенко народився у 1932 році в сім'ї геолога і поета-любителя Олександра Гангнус. Його перший вірш було опубліковано в газеті "Радянський спорт", а перша книга віршів "Розвідники прийдешнього" вийшла в 1952 році, тоді ж він став наймолодшим членом Спілки письменників СРСР. У 1963 році був номінований на Нобелівську премію з літератури. Він автор понад 150 книг, які перекладені на багато мов світу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на 65-му році життя помер американський активіст Гілберт Бейкер, який створив знаменитий райдужний прапор ЛГБТ-руху.