"Укртрансгаз" не встигає з 1 жовтня запустити добове балансування ГТС

"Укртрансгаз" не встигає з 1 жовтня запустити добове балансування ГТС
Ілюстративне фото (УНІАН)

В "Укртрансгазі" запропонували підготувати законодавчу ініціативу щодо перенесення терміну запровадження добового балансування

ПАТ "Укртрансгаз" не встигає з 1 жовтня 2018 року запустити добове балансування газо-транспортної системи (ГТС). Про це заявив в. о. президента "Укртрансгазу" Андрій Хоменко на першій презентації інформаційної платформи добового балансування оператора ГТС, повідомляють "Українські новини".

За словами Хоменка, оператор ГТС не в змозі забезпечити повноцінну роботу системи добового балансування ринку газу з 1 жовтня 2018 року, як це передбачено постановою НКРЕКП №788 від 27 липня 2018 року. У цьому зв'язку він запропонував законодавчо оформити новий термін запуску добового балансування ринку газу.

"Запустити таку систему (добового балансування, - ред.) в нормальному стані за 2-3 тижні фізично неможливо. Для цього у нас недостатньо ресурсів. Є всього 35 спеціалістів, які повинні забезпечити навчання та інструктаж в першу чергу більш ніж 700 активних користувачів, а потім інших - їх загальна кількість близько 1,5 тисяч. Звичайно, ми будемо намагатися встигнути, провести навчання основних користувачів...", - сказав Хоменко.

За словами Хоменка, крім проблем з навчанням користувачів і тестуванням системи добового балансування, є складності з формуванням реєстрів споживачів газу.

Як повідомляється, Хоменко заявив, що через плутанину з форматами EIC-кодів до теперішнього часу реєстри споживачів заповнені на 2/3 - у них внесена інформація про 10 млн споживачів газу, в той час як всього їх близько 15 млн.

"Вся інформація в системі добового балансування повинна відповідати трьом критеріям - повнота, коректність і актуальність. Поки що жоден з цих критеріїв повністю не виконано", - сказав Хоменко.

У цьому зв'язку глава "Укртрансгазу" запропонував підготувати законодавчу ініціативу щодо перенесення терміну запровадження добового балансування ринку газу.

Зазначається, що станом на 12 вересня 2018 року оператор ГТС не приступив до тестування роботи своєї інформаційної платформи добового балансування спільно з компаніями-операторами газорозподільних систем. За нормативами таке тестування необхідно забезпечити протягом трьох місяців - раніше для цього відводився термін з 1 травня по 31 липня 2018 року.

Також повідомляється, що 27 липня 2018 року НКРЕКП відклала перехід на добове балансування газу на два місяці - до 1 жовтня 2018 року. Разом з цим держрегулятор наклав на "Укртрансгаз" штраф у розмірі 850 тис гривень через порушення, які призвели до зриву термінів запуску добового балансування ринку газу з 1 серпня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся