ru ua

"Укрнафта" вимагає від "Нафтогазу" викупити нереалізовану сировину

"Укрнафта" вимагає від "Нафтогазу" викупити нереалізовану сировину Фото: "Укрнафта" вимагає від "Нафтогазу" викупити надлишки палива (фото з відкритих джерел)

Нафта і газовий конденсат не були продані через відсутність попиту

ПАТ "Укрнафта" звернулася до НАК "Нафтогаз України" з проханням викупити нереалізовані на додаткових біржових торгах 162,2 тис. тонн нафти і 700 тонн газового конденсату. Про це йдеться в листі "Укрнафти" від 2 листопада, текст якого має РБК-Україна.

"Враховуючи викладене, з метою дотримання вимог чинного законодавства України НАК" Нафтогаз України "зобов'язаний придбати нереалізовану ПАТ" Укрнафта "нафта в обсязі 162 202, 80 тонн і газовий конденсат в обсязі 700 тонн ... Беручи до уваги обмежені можливості по зберіганню в резервуарних парках ПАТ "Укрнафта" вказаних вище обсягів нафти і газового конденсату, просимо у найкоротші терміни розглянути та підписати договір купівлі-продажу ", - йдеться в документі.

Варто відзначити, що згідно з законодавством, якщо "Укрнафта" протягом основного і додаткового аукціонів не може реалізувати свою продукцію, то вона зобов'язана продати її "Нафтогазу" за стартовою ціною.

При цьому в компанії відзначають, що причиною нереалізації продукції є існуючий алгоритм формування стартової ціни, в результаті якого ціна на нафту "Укрнафти" була вищою, ніж ціна імпортованого сировини.

У компанії відзначають, що проект змін до "Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", який нещодавно був оприлюднений і переданий на підписання прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману з урахуванням позицій профільних міністерств і відомств, "не вирішує всіх проблем".

"З іншого боку ПАТ" Укрнафта "01 листопада цього року також отримала відповідний лист від ПАТ" Укртатнафта ", в якому йдеться про неможливість подальшої покупки української нафти в існуючих умовах без зміни діючої системи її ціноутворення...Враховуючи вищевикладене, ми просимо вас терміново ініціювати внесення відповідних змін в чинне законодавство, які дозволять ПАТ "Укрнафта" ефективно продавати нафту власного видобутку на внутрішньому ринку, так і на експорт за ринковими цінами, щоб уникнути можливої зупинки компанії ", - йдеться у листі" Укрнафти "до представників уряду від 2 листопада 2017 року

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю РБК-Україна голова правління "Укрнафти" Марк Роллінс заявив, що компанії загрожує банкрутство.