ua en ru

В "Укравтодору" на другому етапі децентралізації залишиться 30 тис. км доріг, - Новак

В "Укравтодору" на другому етапі децентралізації залишиться 30 тис. км доріг, - Новак Фото: Славомир Новак (РБК-Україна/Віталій Носач)

На другому етапі децентралізації агенство передасть ще близько 20 тис. км доріг

У Державному агентстві автомобільних доріг ("Укравтодор") заявили, що в результаті другого етапу децентралізації на державному рівні у віданні агентства залишиться 30 тис. км доріг. Про це в. о. голови "Укравтодору" Славомір Новак розповів в інтерв'ю РБК-Украина.

"Ми плануємо передати ще близько 20 тисяч кілометрів доріг. В результаті на державному рівні у веденні "Укравтодору" залишиться 30 тисяч кілометрів доріг. Ми підготуємо цю реформу. Але це буде політичне рішення. У мене була розмова з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, - ред.) - він готовий підтримати цю реформу. Але все буде відбуватися поступово. Не одразу Рим будувався", - розповів він.

При цьому він підкреслив, що для того щоб ефективно запрацював перший етап децентралізації потрібно 2018 і 2019 рік. Після цього, на думку Новака, з 2020 року можна розпочинати другий етап децентралізації.

За його словами, агентство передасть кошти на утримання цих доріг.

"Ми повинні передати і кошти на утримання цих доріг. У 2018 році в рамках Дорожнього фонду 35% коштів буде спрямовуватися на дороги місцевого значення, тобто на дороги, які передані на обласний рівень у рамках першого етапу децентралізації. Щорічно обсяг цих коштів буде зростати. Адже в цьому році в Дорожній фонд направляється тільки 50% від сплати акцизного збору на паливо. В наступному році цей показник складе 75%, а в 2020 році - 100%. Відповідно, і обсяг самого фонду та обсяг коштів на місцеві дороги буде збільшуватися", - заявив Новак.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що 60% дорожнього фонду буде спрямовано на дороги державного значення. 6 млрд гривень буде спрямовано на реконструкцію доріг державного значення.