ua en ru

В Україну з Росії намагалися провезти книги на мільйон гривень

В Україну з Росії намагалися провезти книги на мільйон гривень Фото: контрабанда книг (прес-служба СБУ)

СБУ блокувала контрабандне ввезення в Україну книжкової продукції з РФ

Співробітники Служби безпеки України спільно з митниками блокували на Сумщині нелегальний ввіз в Україну книжкової продукції з території держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба СБ України.

Зокрема, повідомляється, що вся вилучена продукція підлягає обов'язковому ліцензуванню Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Правоохоронці встановили, що відвантаження друкованої продукції здійснювалося в Москві після оплати та узгодження відповідного переліку видань з боку вітчизняних замовників. Далі комерсанти нелегально переправляли книги на територію України поза пунктами митного контролю.

З цією метою постачальники приховували "вантаж", зокрема із зразками антиукраїнського характеру, у пасажирських поїздах російської залізниці. Згодом книги повинні були потрапити до Києва для подальшої реалізації.

Все оперативниками спецслужби було задокументовано два епізоди нелегального ввезення з території держави-агресора друкованої продукції на суму близько одного мільйона гривень.

За результатами митної процедури, у відповідності зі ст. 483 Митного кодексу України, складено адміністративні протоколи про порушення митних правил.

В Україну з Росії намагалися провезти книги на мільйон гривеньВ Україну з Росії намагалися провезти книги на мільйон гривеньВ Україну з Росії намагалися провезти книги на мільйон гривень

Фото: прес-центр СБ України

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ще в 2017 році, в Україні набрав чинності порядок вилучення незаконно ввезених російських книг. Він був затверджений постановою Кабінету міністрів від 5 квітня минулого року і опублікований в офіційному виданні центральних органів виконавчої влади "Урядовий кур'єр".