Українці стали вдвічі частіше користуватися електронним підписом
Українці стали вдвічі частіше користуватися електронним підписом. Міністерство цифрової трансформації проаналізувало та оцінило стан розвитку сфери електронних довірчих послуг за 2019-2020 роки.
"Майже 4 млрд операцій з використанням електронного підпису та печатки провели торік в Україні. Це вдвічі частіше, ніж у 2019 році", - інформує міністерство.
Такі результати статистичних даних про діяльність кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Такі надавачі - це приватні і державні підприємства, банки та інші організації, які видають електронні підписи, печатки та формують під час їх накладення позначки часу.
"Кількість надавачів, які використовують міжнародні алгоритми електронного підпису, зросла - у 2019 їх було лише 3 з 22, а торік 6 із 20. У 2020 році кількість виданих е-підписів сягнула 7,2 млн. Це на 69% більше, ніж у 2019 році - 4,3 млн. Українці впевнено переходять на користування електронними підписами, оскільки ним користуватися безпечно та зручно", - вказано у повідомленні.
Нагадаємо, раніше в Міністерстві цифрової трансформації пояснили, чому відмовилися від ідеї з QR-кодами для відстеження контактів з хворими COVID-19. За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, зараз в цьому нема потреби.
Як писало РБК-Україна, в Кабінеті міністрів вирішили заборонити державним органам вимагати від громадян паперові документи або довідки. Міністерство цифрової трансформації вже займається розробкою законопроекту.