Українці оплачують 21% від ринкової вартості електроенергії, - НКРЭКУ

Середа 04 березня 2015 18:35

В Україні населення оплачує лише 21% від ринкової вартості електроенергії, решта компенсується за рахунок дотацій, сума яких складає приблизно 50 млрд грн на рік. Про це заявив сьогодні на брифінгу в. о. голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк, передає кореспондент РБК-Україна.

"У 1999 р. у нас були встановлені ціни на електричну енергію, які відповідали економічно обґрунтованим. У ці останні 15 років ціна на електроенергію зросла у 2,5 рази, а середня заробітна плата зросла в 15 разів. В результаті у нас сьогодні лише 21% від реальної вартості електричної енергії споживач оплачує. Решта 79% компенсується за рахунок дотаційних сертифікатів, сума яких на сьогодні становить приблизно 50 млрд грн на рік", - заявив Вовк.

Він зазначив, що джерелом цієї компенсації виступає більш висока ціна на електроенергію для промисловості, що надалі призводить до більш високої ціни на товари і послуги.

Нагадаємо, 26 лютого НКРЭКУ вирішила в 5 етапів підвищити середньозважений тариф на електроенергію для населення. В цілому до квітня 2017 р. середньозважений тариф на електроенергію для населення підніметься в 3,5 рази - до 122,83 коп/кВт-ч.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся