Український уряд має забезпечити внутрішній попит на метал і продукцію машинобудування, - експерти

У боротьбі з кризою Україна не варто особливо сподіватися на зовнішні, особливо - російські ринки. «На Всесвітньому економічному форумі ми так і не отримали однозначної відповіді, що буде з зоною євро і європейською економікою. Європейські лідери випромінюють упевненість, що все гаразд, але у них немає чіткого розуміння, що вони для цього зроблять. Рік чекає дуже складний», - упевнений гендиректор« Смарт-холдингу »Олексій Пертін, пише «Комерсант-Україна».
Тому українському уряду важливо забезпечити внутрішній попит на метал і машинобудівну техніку, розвиваючи великі інфраструктурні проекти, аналогічні підготовці країни до Євро-2012, вважає глава українського представництва Morgan Stanley Ігор Мітюков. Він підкреслив, що саме інвестиції в підготовку до чемпіонату з футболу не дали українській економіці остаточно розвалитися в 2011 р. і, якщо вдасться зберегти такий же рівень в 2012 р., країна зможе, принаймні, уникнути долі Греції та Іспанії.
З цією думкою згоден гендиректор холдингу «Метінвест» Ігор Сирий. «На форумі я так і не отримав інформації про те, чи буде покладено край бюджетному і фінансовій кризі в Європі. І я думаю, що в найближчі 3-4 роки ми будемо спостерігати зростання попиту на метал в країнах Євросоюзу на рівні максимум 1-2%», - зазначив Сирий, додавши, що холдинг постійно збільшує частку продукції, що поставляється на український ринок, де в найближчі кілька років щорічне зростання споживання металу сягатиме 10%.
Крім того, покращання у внутрішньоекономічну ситуацію повинні внести реформаторські законодавчі новації щодо енергоринку, впевнений гендиректор ДПЕК Максим Тимченко. «У галузі занадто тривалий інвестиційний період, і дуже важлива наявність зрозумілої і чіткої стратегії. Поки ж немає розуміння того, яку енергетику ми розвиваємо - наприклад, зелену або атомну. Це не дозволяє прогнозувати розвиток бізнесу в довгостроковій перспективі і створює певну турбулентність», - зазначив Тимченко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся