ru ua

Український ринок нерухомості 'оживе' в березні - експерти

Український ринок нерухомості завмер і до кінця березня - початку квітня наступного року ніяких змін тут не буде. За його словами, продавці і покупці поки чекають, коли стабілізується курс долара і приступить до роботи новий склад Верховної Ради.

Український ринок нерухомості завмер і до кінця березня - початку квітня наступного року ніяких змін тут не буде.
За його словами, продавці і покупці поки чекають, коли стабілізується курс долара і приступить до роботи новий склад Верховної Ради.
"Нікому не вигідно працювати, коли в країні нестабільна ситуація, курс долара щодня зростає, немає довіри населення до банківської системи, законодавство ставить палиці в колеса і покупцям, і продавцям", - підкреслив експерт.
Аналітик розповів, що паніка на ринку нерухомості виникла ще на початку року, коли курс долара почав поступово зростати. Внаслідок цього громадяни почали підвищувати ціни на квартири.

"Приблизно в червні-липні ціни стабілізувалися, а згодом, коли на Сході почалися активні бойові дії, ринок завмер. У результаті - тільки на Київщині замість 55-ти тисяч оголошень про продаж житла на вторинному ринку залишилося близько 20-ти тисяч", - підкреслив аналітик.
Щодо ситуації на Західній Україні, то тут, за словами фахівця, також немає яскравих проблисків.

Уа Львівщині, як і на Київщині, продавці чекають, коли курс долара не буде зростати. Тільки після цього можна буде говорити про початок активності на ринку нерухомості.
До того ж, експерт має багато питань до українського законодавства. Особливо це стосується обмеження готівкових платежів.

Як відомо, згідно із законодавством, всі операції з продажу нерухомого майна повинні проходити через банківську систему.

"Покупець спеціально для укладення угоди про купівлю майна відкриває рахунок, на який кладе гроші. Продавець, у свою чергу, також відкриває рахунок, але зняти всю суму за один раз не може.

Тому що правила дозволяють отримувати готівкою не більше ніж 150 тис. грн в день. А якщо квартира коштує, наприклад, 1 млн грн, то кошти можна знімати протягом місяця, тому що їх треба замовляти за три дні. Плюс - курс долара постійно коливається, що також додає зайвих клопотів", - пояснив експерт.
За матеріалами: meget.kiev.ua