ua en ru

Українська делегація сьогодні прибуває до США для переговорів з МВФ

У Вашингтоні сьогодні розпочнеться черговий раунд переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом. Як повідомили РБК-Україна в Мінфіні, делегацію очолює перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, до неї входить також новоназначенний міністр фінансів Валерій Хорошковський, передає радіо "Свобода".

В Кабінеті міністрів сподіваються на відновлення програми кредитування. Прем'єр-міністр Микола Азаров твердить, що в МВФ відбулася переоцінка вимог і тому Україні буде легше домовитися про наступний транш.

"Ми ведемо з ними дискусії. Нарешті у середовищі МВФ почали прокидатися здорові міркування. На прикладі Греції. Там три роки режим дуже жорсткої економії, а все одно дефіцит бюджету 9%. Утискали-утискали, а ефекту немає. І нарешті зрозуміли те, що нам давно вже зрозуміло: все має бути збалансовано. Утискання бюджетних витрат веде до скорочення купівельної спроможності, це обмежує внутрішній ринок і б'є по економіці", - сказав прем'єр.

Місія фонду, яка працювала в березні 2011 року в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ ухвалювати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

4 листопада 2011 року Азаров заявив, що чергова корекція програми співпраці з МВФ запланована на час після закінчення газових переговорів з Росією, які очікувалися в листопаді 2011 року.

Нагадаємо, Хорошковський раніше заявив, що Україна сподівається отримати черговий кредит МВФ у розмірі 10 млрд дол.