В Україні набув чинності закон про розмінування на Донбасі

В Україні набув чинності закон про розмінування на Донбасі
Ілюстративне фото (flickr.com/ministryofdefenceua)

Послуги з розмінування територій будуть замовляти шляхом публічних закупівель

В Україні сьогодні, 25 січня, вступив в силу закон про протимінну діяльність № 2642-VIII.

Закон передбачає створення системи органів, які будуть планувати, координувати, виконувати розмінування, допускати до цього певні компанії, а потім перевіряти якість робіт.

Передбачається створення центру протимінних операцій, який крім іншого буде контролювати якість проведених робіт. Діяльність центру буде забезпечувати секретаріат. У складі центру протимінних операцій створять інспекцію з контролю якості. Як саме будуть контролювати і хто увійде до складу інспекції, визначить нацорган з питань протимінної діяльності за пропозицією центру.

Розмінуванням будуть займатися компанії - так звані оператори протимінної діяльності. Держава планує вести реєстр операторів протимінної діяльності. Отримавши акредитацію, оператори будуть виконувати такі функції:

  • розмінування (виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів);
  • навчання людей протидії ризикам, пов'язаним з вибухівкою;
  • пропаганда незастосування вибухонебезпечних предметів;
  • знищення та утилізація хв, не придатних для подальшого використання і зберігання;
  • надання медичної допомоги постраждалим, медична/професійна реабілітація;
  • підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування

Фахівців з розмінування планують зобов'язати страхувати своє життя і здоров'я. Передбачається, що мінімальна страхова сума за договором складе 250 мінімальних зарплат (за станом на нинішній рік - це 1 млн 43 тис 250 грн).

Нагадаємо, 6 грудня Верховна рада України прийняла у другому читанні законопроект №9080-1 про протимінної діяльності в Україні, після ряду невдалих голосувань документ підтримали 242 нардепи.

За основу в першому читанні законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні нардепи прийняли на початку листопада 2018. За законопроект після ряду невдалих спроб проголосували 240 парламентаріїв.

Спікер Верховної ради Андрій Парубій підписав законопроект 17 грудня 2018 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся