В Україні повітря на 80% забруднюють викиди ТЕЦ, - Семерак

Вівторок 28 березня 2017 20:17
В Україні повітря на 80% забруднюють викиди ТЕЦ, - Семерак
Фото: міністр екології Остап Семерак

Мінекології пропонує компаніям брати кредити на нове обладнання

В Україні атмосферне повітря на 80% забруднюють викиди теплоелектроцентралей (ТЕЦ). Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє прес-служба відомства.

"Сьогодні на 80% забруднюють атмосферне повітря ТЕЦи. До 2015 року повинні були скоротити свої викиди, змінивши технології, встановивши нове обладнання. Ми повинні змушувати власників цих підприємств встановлювати необхідне обладнання. І такий фінансовий інструмент ми знайшли. Це - пільгове екокредитування. Сьогодні з ТОП-100 підприємств 20% компаній готові взяти такий кредит. Це, звичайно, перші, але конкретні кроки", - зазначив Семерак.

Він також нагадав, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна займає лідируючу позицію в Європі за рівнем смертності від забруднення повітря. Крім того, Семерак повідомив, що одна з визначних пам'яток Закарпаття - "Долина нарцисів" - знаходиться під загрозою кислотних дощів.

Нагадаємо, раніше Семерак повідомив, що територія складу в Балаклії потребує екологічної рекультивації.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся