ru ua

Україні в 2012 р. не загрожує низький урожай зерна, - Азаров

Україні в 2012 р. не загрожує низький урожай зерна: країна збере "середній" урожай, який дозволить прогодувати 45-мільйонне населення і забезпечити експортні поставки. Про це повідомив Reuters прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Ми отримаємо "середній" урожай, який дозволить нам вирішити наші проблеми. Питання про введення будь-яких квот зараз не стоїть і не буде стояти протягом маркетингового року", - відзначив прем'єр.

За його словами, частина постраждалих від негоди озимих буде пересеяна, але країні вдасться уникнути "моторошно негативного врожаю" в 24 млн т, який Україна зібрала після вкрай несприятливої для озимих зими 2003 р.

"Давайте не поширювати панічні чутки. Немає ясності, в якому стані знаходяться посіви озимих, не таке вже воно погане, як ви собі уявляєте", - додав Азаров.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк повідомив, що в Україні в 2012 р. очікується валовий урожай зернових в межах 50 млн т проти рекордних 56,7 млн т в 2011 р.