ua ru

Україні слід скорочувати дотації на традиційні енергоносії і розвивати альтернативну енергетику, - експерт

Україна для більш успішного розвитку альтернативної енергетики слід скорочувати дотування традиційних енергоносіїв і одночасно ввести тимчасове субсидування енергії з відновлюваних джерел, вважають в уряді Німеччини. Таку думку в інтерв'ю DW висловив представник федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Юрген Кайнгорст.

«Основна проблема - це масштабні субсидії на традиційні енергоносії, які штучно занижують ціни на енергію з них. Це ускладнює появу на ринку «зеленої» енергії, на яку не існує подібних дотацій. Тому ми вважаємо правильним шляхом з одного боку скорочення дотацій на традиційні енергоносії, а з іншого - встановлення тимчасових субсидій на енергію з відновлюваних джерел», - сказав Кайнгорст.

Він повідомив, що уряд Німеччини веде переговори з кількома українськими міністерствами з метою підвищення ефективності фінансування галузі альтернативної енергетики, а також використання найбільш оптимальних технологій при реалізації проектів.

Кайнгорст зазначив, що Німеччина готова ділитися з Україною успішним досвідом розвитку енергетики на поновлюваних джерелах, допомогти у залученні інвесторів, а також реалізувати ряд пілотних проектів в нашій країні.

Читайте також: ВР дозволила продаж електроенергії з біогазу за "зеленим" тарифом